Hakkımızda

 

Mert Buz 1980 Yılında İstanbul’da Şadan Usta tarafından kurulmuştur. İlk üretimlerine küçük bir atölyede dondurma satış reyonları imalatı ile başlamış olup daha sonraki yıllarda ürün yelpazesini genişleterek; pasta dolabı, unlu mamül tezgahları,endüstriyel mutfak ve ekipmanları  ile üretimlerine devam etmiştir.

 

Sn. Şadan MERTOĞLU kurucusu olduğu Mert Buz’u 2002 yılında oğulları Erkan MERTOĞLU  ve Gökhan MERTOĞLU’na devretmiştir. 2002 yılından bu yana değişen piyasa taleplerini ve üretim teknolojilerini takip ederek; dondurma teşhir reyonları, klasik salamuralı dondurma satış tezgahları,dondurma imalat kasaları, pastahane reyonları, endüstriyel mutfak ve ekipmanları ile geniş bir ürün yelpazesine sahip olmuştur. 2009 yılı itibari ile Mert Buz Design olarak anahtar teslim projelerle  hizmet vermektedir. 2013 yılından bu yana 2.El ürünler ve Espresso makineleri ile hizmet alanını genişletmiştir.

 

Firmamız değerli müşterilerinin  talepleri doğrultusunda kaliteden ödün vermeden farklı tasarım ve mimari projeleriyle sektörde saygın bir konuma yükselmiştir.

Firmamız otuz yedi yıllık üretim geçmişiyle gurur duymakta; sektörde edindiği haklı ismi, azim ve kararlıkla devam ettirmek amacındadır. Köklü birikim ve deneyimine güvenerek eğitimli personel kadrosu ile her yıl yeni ürün ve projelerle sektörün gelişmesine önemli katkıda bulunmaktadır.

Mert Buz doğru ve güvenilir bir üretim anlayışı içerisinde kaliteli, uygun fiyatlı ve estetik ürünlerle yoluna devam etmektedir.